MHP’li vekil EYT tweetini sildi!

İYİ Parti’nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar önergesine CHP ve HDP ile birlikte MHP de destek verince komisyon kurulması için önerge Genel Kurul’a taşındı. Ancak MHP Genel Kurul’daki oylamada tavır değiştirip oylama esnasında çekimser kalınca önerge kabul edilmedi.

İLGİLİ HABEREYT önergesinde MHP'li milletvekillerinin hali!EYT önergesinde MHP'li milletvekillerinin hali!

Birkaç dakika arayla farklı oy kullanan MHP’li vekiller ise ilk verdikleri oylardan sonra attıkları tweetleri silmeye başladı. O isimlerden biri olan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ilk attığı tweet’te “AK Parti ret oyu veriyor kamuoyuna duyurulur” demişti.

Önerge görüşülürken resmi sosyal medya hesabından Emeklilikte Yaşa Takılanlar önergesine ilişkin paylaşım yapan Enginyurt, “EYT, Meclis’te oylanıyor. MHP olarak kabul oyu verdik. AK Parti ret oyu veriyor kamuoyuna duyurulur” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERSon dakika haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) önergesi reddedildi!Son dakika haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) önergesi reddedildi!

Partisinin karar değiştirip, AKP ile ortaklaşa hareket ederek çekimser oy kullanmasının ve önergenin reddedilmesinin ardından MHP’li Enginyurt’un mesajını silmesi dikkat çekti.

İŞTE O TWEET;

1 ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir